Petromilos Zakynthos Extra panenský olivový olej 0,4% 1l – sklo
Kód: PETROMILOS-ZAKYNTHOS-OL1LSKPodrobný popis
Petromilos Zakynthos Extra panenský olivový olej 0,4% 1l – sklo
Acidita: 0,49 % – 0,8 %
* Acidita (kyslosť) olivového oleja sa od jeho stočenia do fliaš môže časom mierne zvýšiť. Je to bežná vlastnosť všetkých olejov. Preto uvádzame dve hodnoty. Prvá hodnota 0,49 % je nameraná acidita v chemickom rozbore po stočení a druhá (do 0,8 %) je zákonom stanovená maximálna norma acidity pre extra panenský olivový olej, ktorá musí platiť až do konca expirácie produktu.
Radina extra panenských olejov „Petromilos“ (v preklade kamenný mlyn) nesie názov podľa tradičnej metódy výroby olivového oleja, ktorá sa používa už po stáročia.

Od staroveku je známe, že extra panenský olivový olej je nevyhnutný pre zdravie každého organizmu. Otec medicíny Hippokratés a najväčší lekári tej doby, ako Galén, Dioskóros a Dioklés, pevne verili v jeho blahodarný vplyv na zdravie a odporúčali jeho každodenné používanie ako liečebnú metódu v mnohých prípadoch.

Lokalita: ostrov Zakynthos
Kyslosť: 0,39 %
Odroda olív: Koroneiki
Zloženie: grécky extra panenský olivový olej.
Skladovanie
Skladujte na chladnom a suchom mieste mimo dosah slnečného žiarenia.
Výrobca
7 ISLANDS, Macherado, 29092, Zakynthos, Grécko

7 islands - Macherado - Zakynthos
Zakynthos je perla Jónskeho mora. Okrem prirodzenej krásy ostrova, spôsobenej jeho geografickou polohou a priaznivým podnebím, sa tu vyrábajú poľnohospodárske produkty mimoriadne kvality. Na základe skúseností s výrobkami nášho regiónu od roku 2002 sme prijali filozofiu a víziu 7islands.
Naša filozofia je po vedeckom výskume, tvrdej práci a neustálom rozvoji vytvárať každodenné produkty vynikajúcej kvality. Víziou 7islands je šíriť hodnoty nášho regiónu, predstavovať a uvádzať na trh náš extra panenský olivový olej po celom svete a odmeniť našich zákazníkov kvalitou našich produktov.
Všetko toto dosahujeme kombináciou našich znalostí o zbere kvalitných olív a moderných zariadení na štandardizáciu olivového oleja, ktoré vlastníme. S vierou v našu prácu, trpezlivosťou a odhodlaním vám na stôl prinášame dve nové rady extra panenského olivového oleja z ostrova Zakynthos – Zante natura a 7islands.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Grécky extra panenský olivový olej |
|---|---|
| EAN: | 5213011390984 |
| Veľkosť balenia: | 1l |
| Druh oleja: | Extra panenský olivový olej |
| Horkosť: | Výrazný olivový olej |
| Druh obalu: | sklo |
| Nároky na uskladnění: | Skladujte na chladném a tmavém místě |
| ? Acidita: | 0,49% - 0,8% |
| Nutriční hodnoty na: | 100ml |
| Energetická hodnota: | 3389kj/824kcal |
| Tuky: | 91,6g |
| z toho nasycené mastné kyseliny: | 12,8g |
| mononenasycené mastné kyseliny: | 72,1g |
| polonenasycené mastné kyseliny: | 6,7g |
| sacharidy: | 0g |
| peroxidové číslo: | ≤ 20mEq |
| vosk: | ≤ 150mg/kg |
| K270: | ≤ 0,22 |
| K232: | ≤ 2,50 |
| DK: | ≤ 0,01 |
Hodnotenie tovaru
Len registrovaní používatelia môžu pridávať hodnotenie. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Výpis hodnotení
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
