Neotis Peloponés Extra panenský olivový olej (MANAKI) 0,4% 500 ml – sklo
Kód: NEOTISOL500MLSKSouvisející produkty
Nová sklizeň - podzim 2025! Extra panenský, sametově jemný, za studena lisovaný olej (ve stejný den sklizně) výborné kvality z Peloponésu, acidita: 0,46% - 0,8%,...
Gaitatzi černé olivy Kalamata (Kalamon) s peckou vakuum, Oblast: Kalamata, Peloponés, Řecko. Čistá hmotnost: 250g
Řecký horský čaj, Hojník horský, Sideritis scardica, celá bylinka s květy, lístky a stonky, bylinný čaj, lokalita: vesnice Metamorfosi (Kozani), na úpatí...
Krétské suchary Paximadi z pekárny Veteráno (1983), které se používají na přípravu krétské speciality – Dakos.
Nescafé Classic řecké Frappé je originální řecká káva pro přípravu Frappé. Dokonalá a hustá pěna. Sami vyzkoušejte ten rozdíl! Jediné pravé řecké Frappé již od roku 1957! 100%...
Vynikající prémiový med z květů oregana, lokalita: Od Messinie po Evros a od Ioanniny až po Evii... tam všude putují včelaři za sběrem tohoto vzácného medu v...
Vynikající prémiový med z květů oregana, lokalita: Od Messinie po Evros a od Ioanniny až po Evii... tam všude putují včelaři za sběrem tohoto vzácného medu v...
Řecký horský čaj, Hojník horský, Sideritis scardica, květy, bylinný čaj, lokalita: vesnice Metamorfosi (Kozani), na úpatí hory Vourinos, Řecko, hmotnost balení: 50g
Řecký horský čaj, Hojník horský, Sideritis scardica, bylinný čaj, lokalita: vesnice Metamorfosi (Kozani), na úpatí hory Vourinos, Řecko, hmotnost balení: 500g
Detailní popis produktu
Neotis Peloponés Extra panenský olivový olej (MANAKI) 0,4% 500 ml – sklo
 1.jpg)
Acidita: 0,46% - 0,8%
* Acidita (kyselost) od stočení olivového oleje do lahví může časem o něco vzrůst. Je to běžná vlastnost všech olejů. Proto uvádíme dvojí hodnotu. První hodnota 0,46% je naměřená acidita v chemickém rozboru po stočení a druhá (do 0,8%) je zákonem daná norma max. acidity pro extra panenský olivový olej, která musí platit do konce expirace produktu.

Lokalita: Peloponés, Řecko
Acidita: ≤ 0,4%
odrůda oliv: Manaki
Extra panenský olivový olej NEOTIS. Zpracování je čistě přírodní.
 2.jpg)
Lisovna se nachází na řeckém Peloponésu. Sklizeň probíhá každý rok v polovině října. Sběr se provádí ručně, aby nedošlo k poškození plodin. Zpracování oleje je dokončeno během několika hodin od sklizně. Přírodní přefiltrování zbytků z oliv a lisování za studena při teplotě do 27°C zajistí uchování všech svých nutričních vlastností.
V olivových hájích, ze kterých se tento extra panenský olivový olej vyrábí, se k pěstování oliv nepoužívají žádné pesticidy. Tento produkt je výjimečný tím, že se jedná o odrůdu MANAKI, která není běžně dostupná, jelikož je náročnější na pěstování a má jemnou chuť, připomíná vůni zralého ovoce jako jablko, nebo i rajčata a někdy mandle. Chuť a vůně jsou vyvážené, plné bohatých ovocných příchutí.

Odrůda MANAKI je charakteristická tím, že podporuje chuť připravovaného pokrmu. Dá se použít v čerstvém stavu jako dresink na saláty nebo doplnění studených pokrmů, tak pro teplou kuchyni jako olej na vaření a smažení.
Vhodný i na tepelnou úpravu
Kouřový bod se u extra panenského olivového oleje, tedy i u tohoto oleje pohybuje standardně kolem 190°C, a je tedy vhodný jak na studenou, tak tepelně upravenou kuchyni i smažení, nicméně s doporučením co nejkratší přípravy jelikož při zahřátí nad 150 stupňů ztrácí potřebné vitamíny a živiny.
Acidita oleje do 0,37% (při rozboru více než po půl roce od sklizně, která by měla vydržet do doby data spotřeby, ihned po lisování se však pohybuje spíše v hodnotách 0,2%)

Složení: řecký extra panenský olivový olej.
Nasycené mastné kyseliny – 13,9 g
Mononenasycené mastné kyseliny – 72 g
Polynenasycené mastné kyseliny – 5,7 g
Skladování
Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah slunečního záření.
Vyrobeno v Řecku pro:
NEOTIS s.r.o.
Školská 689/20, Praha 1, 11000
Neotis - starověké řecké slovo pro mládí

Doplňkové parametry
| Kategorie: | Řecký extra panenský olivový olej |
|---|---|
| EAN: | 5200040329016 |
| Velikost balení: | 500ml |
| Druh oleje: | Extra panenský olivový olej |
| Hořkost: | Jemný olivový olej |
| Druh obalu: | sklo |
| Nároky na uskladnění: | Skladujte na chladném a tmavém místě |
| Acidita: | 0,46% - 0,8% |
| Nutriční hodnoty na: | 100ml |
| Energetická hodnota: | 3389kj/824kcal |
| Tuky: | 91,6g |
| z toho nasycené mastné kyseliny: | 13,9g |
| sacharidy: | 0g |
| peroxidové číslo: | ≤ 9mEq |
| K232: | ≤ 1,85 |
| K268: | ≤ 0,11 |
| DK: | ≤ 0,001 |
| vosk: | ≤ 150mg/kg |
| certifikáty: | ISO 9001 : 2015, ISO 22000 : 2018, FSSC 22000 – Food safety system certification |
Nová sklizeň - podzim 2025! Extra panenský, sametově jemný, za studena lisovaný olej (ve stejný den sklizně) výborné kvality z Peloponésu, acidita: 0,46% - 0,8%,...
Nová sklizeň - podzim 2025! Velice jemný olej bez pikantního závěru. Extra panenský, ostrov Korfu, acidita: 0,32% - 0,8%, obsah: 500 ml, obal: sklo Řecký extra...
Extra panenský, Kalamata - Messinia, Peloponés, acidita: ≤ 0,5%, obsah: 500 ml, obal: sklo. Odrůda oliv: Koroneiki
Nová sklizeň - podzim 2025! Velice jemný olej bez pikantního závěru. Extra panenský, ostrov Korfu, acidita: 0,32% - 0,8%, obsah: 1 l, obal: sklo Řecký extra...
Extra panenský, ostrov Kréta - údolí Sithia, acidita: ≤ 0,39%, obsah: 1 l, obal: sklo. Odrůda oliv: Koroneiki
Nová sklizeň - podzim 2025! Extra panenský, Kalamata (Diodia), Messinia, Peloponés, acidita: 0,37 - 0,8 %, olivový olej "s mírně výrazným pikantním závěrem", obsah: 3...
Nová sklizeň - podzim 2025! Extra panenský, Kalamata (Diodia), Messinia, Peloponés, acidita: 0,37 - 0,8%, olivový olej "s mírně výrazným pikantním závěrem", obsah: 5...
Extra panenský, ostrov Kréta - údolí Sithia, acidita: max. ≤ 0,39%, obsah: 5 l, obal: plech. Odrůda oliv: Koroneiki
Extra panenský, ostrov Kréta - údolí Sithia, acidita: max. ≤ 0,38%, obsah: 500 ml, obal: sklo. Odrůda oliv: Koroneiki
Hodnocení produktu
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Výpis hodnocení
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
